• Na czym polega rezerwacja internetowa?

  To prosta i bardzo wygodna forma rezerwacji biletu lotniczego. Najpierw trzeba wyszukać interesujące nas połączenie. Zatem wystarczy wpisać trzy pierwsze litery miasta, z którego zamierzamy rozpocząć podróż, a system zaprezentuje listę wszystkich lotnisk zaczynających się od tych liter. Wtedy spośród propozycji przedstawionych na liście rozwijanej należy na znaczyć odpowiednie miasto. Taką samą czynność wykonujemy wybierając lotnisko docelowe.  Następnie musimy zdecydować, czy przelot będzie wykonywany w jedną stronę, czy tam i z powrotem. Domyślnie system proponuje przelot w dwie strony – cena jednego biletu lotniczego tam i z powrotem jest na ogół niższa niż dwa oddzielne bilety na przelot w obydwie strony. Kolejny krok, to wybór daty przelotu. Aby wybrać dzień należy skorzystać z elektronicznego kalendarza albo wpisać datę w formacie: RRRR-MM-DD. W następnym etapie realizacji rezerwacji należy wybrać ilość osób, dla których kupujemy bilety lotnicze zgodnie z przedziałem wiekowym odnoszącym się do poszczególnych pasażerów.
  Jeśli zaznaczymy opcję szukania biletu lotniczego dwa dni wcześniej lub dwa dni później, to system zaproponuje dostępne terminy dwa dni przed datą przelotu wybraną przez nas w poprzednim kroku oraz dwa dni po tym dniu. Jest to udogodnienie bardzo przydatne gdy bilety lotnicze w terminie planowanym przez nas są niedostępne, a my w swoich planach dopuszczamy możliwość wykonania przelotu w innym czasie.
  Jeżeli wszystkie dane zostały już poprawnie wprowadzone, to kliknięcie przycisku: Szukaj biletu, połączenia lotniczego spowoduje rozpoczęcie pracy aplikacji przeszukującej zasoby. Zatem system monitoruje miliony taryf i tysiące baz danych dlatego proces przeszukania może potrwać nawet kilkanaście sekund. W efekcie końcowym zostaną zaprezentowane dostępne propozycje przelotu na wyznaczonej trasie w terminach wybranych i alternatywnych, posegregowane od najtańszych do najdroższych. Oczywiście kryterium wyświetlania można zmienić w każdej chwili i tak przeloty mogą być prezentowane wg najkrótszego czasu lotu, najmniejszej ilości przesiadek, czasu oczekiwania na kolejny lot, wczesnych lub późnych godzin odlotu bądź przylotu albo według nazwy linii lotniczych posegregowanych alfabetycznie.
  Każda wyświetlona propozycja zawiera szczegółowe informacje na temat wylotu i przylotu oraz informacje na temat danego portu lotniczego, ilość przesiadek, łączny czas oczekiwania na kolejny lot jeśli przelot jest wieloetapowy jak również cenę, która zawiera wszelkie opłaty lotniskowe z wyłączeniem opłaty transakcyjnej, czyli bez taryfy pobieranej przez Portal za obsługę rezerwacji biletu lotniczego.
  Aby zarezerwować bilet lotniczy wystarczy kliknąć przycisk: Rezerwuj, który znajduje się na wysokości wybranego połączenia. Po kliknięciu nastąpi przekierowanie na kartę zawierającą formularz danych osobowych pasażera, który należy wypełnić oraz trzeba wybrać opcję płatności za bilet lotniczy. Na tym etapie można dodatkowo wykupić ubezpieczenie podróżne.

  << Powrót FAQ