Dzisiaj 1 września o godzinie 7:00 rano, został oddany do użytku nowy układ drogowy. Zmienione zostało dosłownie wszystko, diametralnie zmieni się cała filozofia poruszania się samochodem po terenie Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

– Najważniejszy z punktu widzenia kierowcy będzie nowy wjazd, zarówno pod terminale, jak i na lotniskowe parkingi, poinformował Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

– Na rondzie, na którym obecnie kończy się Trasa Słowackiego, pojedziemy dalej na zachód, w stronę Banina. Funkcjonujący dotychczas zjazd z ronda w kierunku terminali będzie chroniony szlabanami i dostępny wyłącznie dla autobusów. Równocześnie wszystkie jezdnie przed terminalami staną się jedną, dużą strefą Kiss&Fly.

– Ograniczenia wjazdów do strefy kiss & fly do 4 na dobę dotknąć mają nie pasażerów odwożonych przez prywatne samochody, a osoby prowadzące komercyjną działalność. Nie chcemy aby ktoś, kto zarabia na podwożeniu osób na lotnisko, zajmował bezpłatne miejsca w strefach kiss & fly, wyjeżdżając i wracając w strefę co nieograniczoną ilość razy. Takie osoby zapraszamy do zawierania z nami odpowiednich umów uprawniających do wjazdów na parkingi, dodał Prezes Kloskowski.

Źródło: PRTL.pl

Sabina

Dodaj komentarz