Przewoźnik Eurowings Europ od 11 sierpnia rozpoczął zewnętrzną rekrutację pilotów. Ogłoszenia były dostępne dla pracowników  Lufthansa Group, wśród których zainteresowanie okazało się bardzo duże. Bardzo ogromna liczba aplikacji napłynęła ze strony pilotów zatrudnionych w Lufthansa Group, a także od pilotów odbywających szkolenie w szkole lotniczej Lufthansy w Bremie.

 Rekrutacja wewnętrzna przebiega zgodnie z planem równolegle z zewnętrzną, przy czym preferowani są aplikanci zatrudnieni dotychczas w ramach Grupy.

– Jesteśmy zadowoleni, że nasza oferta wewnętrzna spotkała się w ramach Grupy z tak entuzjastyczną reakcją od samego początku. Jesteśmy przekonani, że wszystkie etaty zostaną obsadzone przez najlepiej wyszkolonych pilotów, poinformował Karl Ulrich Garnadt, Członek Zarządu Deutsche Lufthansa AG i Prezes Rady Nadzorczej Lufthansa Passage.

Od marca 2016 roku Eurowings Europe będzie zatrudniać do 12 nowych pilotów miesięcznie. Nowe Eurowings będą walczyć dynamicznym rozwojem o pozycje trzeciego co do wielkości przewoźnika niskokosztowego w Europie.

Źródło: PRTL.pl

Sabina

Dodaj komentarz